iOS 18 Oyun Modu Neler Sunuyor?

Apple, iOS 18 mobil işletim sistemi güncellemesi ile birlikte iPhone akıllı telefonlar için Oyun Modu getiriyor. Benzer bir Oyun Modu’nun ilk olarak geçtiğimiz yıl macOS Sonoma masaüstü işletim sistemine eklendiğini not olarak düşelim. Şirket, aynı performans artırıcı özelliklerin iPhone için de geçerli olduğunu belirtiyor.

Oyun Modu etkinleştirildiğinde, oyuna iPhone’unuzun işlemcisine en yüksek öncelikli erişimi vererek oyun deneyimini optimize ediyor ve arka plan görevlerinin kullanımını azaltıyor. Apple, Oyun Modu’nun özellikle uzun süren oyun oturumlarında daha istikrarlı kare hızlarıyla hem oyun deneyimine zenginlik kattığını hem de AirPods ve oyun kumandası gibi kablosuz aksesuarların giriş gecikmesini ve ses gecikmesinin kaldırılacak inanılmaz hızlı olmasını sağladığını ifade ediyor.

Oyun Modu’nda kullanıcıların herhangi bir ayar yapması gerekmiyor. Bir oyunu veya oyunla ilişkili bir uygulamayı başlattığınızda mod kısa bir bildirimle belirtildikten sonra otomatik olarak açılıyor.

Bu özellik, Assassin’s Creed Mirage ve Resident Evil Village gibi AAA oyunlar için önemli bir kazanım sağlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x